دسترسی سریع
تحلیل جامع بازار تیرآهن

تحلیل جامع بازار تیرآهن

اخبار تاریخ انتشار : 3 اسفند ماه 1399
اخبار آخرین بروزرسانی : 5 اردیبهشت ماه 1400
تحلیل جامع بازار تیرآهن

 

تیرآهن یک مقطع فولادی مهم و حیاتی در ساختمان سازی و به ویژه در سازه های فلزی است. انتخاب تیرآهن مناسب و با کیفیت می تواند تاثیر زیادی بر افزایش عمر ساختمان شما داشته باشد و مقاومت آن را در برابر زلزله بالا ببرد. تمامی این عوامل اهمیت کسب اطلاعات کامل در مورد این مقطع فولادی پیش از خرید آن را مشخص می کند.

با مطالعه یک راهنمای خرید تیرآهن، می توان به اطلاعات فنی مورد نیاز مانند انواع تیرآهن، استانداردهای ساخت و ... دست پیدا کرد. در مورد قیمت تیرآهن نیز می توان با مطالعه تحلیل بازار تیرآهن  به عوامل موثر بر بازار تیرآهن مثل قیمت آهن، پی برد.

خلاصه برخی از تحلیل ها را می توانید در زیر بخوانید:

 

تحلیل تغییرات قیمت تیرآهن در بهمن 99

همانطور که تحلیل بهمن ماه قیمت تیرآهن نشان می دهد، قیمت این مقطع فولادی در ابتدای این ماه دارای ثباتی نسبی بود. در اواسط ماه با مشخص شدن رویکرد دولت جدید آمریکا در قبال برجام و رفع تحریم و از بین رفتن جو مثبت اولیه، قیمت ارز دچار نوسان شد و به دنبال آن قیمت مقاطع فولادی نیز با افزایش و نوسان همراه بود. همچنین تغییرات شیوه نامه فولادی و کاهش قیمت مقاطع فولادی پایه، بازار آهن آلات را از رکود خارج کرد. گزارش وضعیت بازار آهن از 25 تا 30 بهمن 99، این نکات را تایید می کند.

 

در اسفند 99 وضعیت بازار تیرآهن چگونه بود؟
در اسفند 99 تغییرات در روش قیمت‌گذاری مقاطع فولادی موجب شد که وابستگی قیمت تیرآهن به قیمت جهانی فولادی و ارز نیمایی کم شده و در نتیجه قیمت این مقطع فولادی چندان تغییر نکند. تحلیل بازار تیرآهن در اسفند 99 ، این موضوع را ثابت می‌کند.

 

 در فروردین 1400 در بازار تیرآهن چه گذشت؟

در فرودین‌ماه 1400 قیمت ارز کاهش یافت، اما افزایش قیمت جهانی فولاد باعث شد که قیمت مقاطع فولادی روز به روز افزایش یابد. با نگاهی به تحلیل بازار تیرآهن در فروردین 1400 متوجه می شوید که قیمت این مقطع فولادی از 13.500 تومان در ابتدای ماه، به 14.200 تومان در انتهای ماه رسیده است. 

 

مسعود تاجیک
- نویسنده
نظرات
سجاد محسنی
سجاد محسنی
1400/02/18
به نظرتون قیمت تیرآهن در اردیبهشت ماه کاهشیه یا افزایشی؟
مدیر سایت
مدیر سایت
با شرایط فعلی کاهشی، مگه اینکه در مورد قیمت ارز و برجام اتفاقی بیفته.
ارسال نظر جدید