افزایش قیمت بیلت در بازار جهانی

در هفته گذشته، موجودی بیلت در ۲۱ انبار ۴ شهر اصلی چین، به ۷۲۷ هزار تن رسید که نسبت به هفته گذشته ۸۳ هزار تن کاهش داشته است.
انتشار: 1400/08/16
اخبار بروزرسانی: 1400/08/16
افزایش قیمت بیلت در بازار جهانی

 

قیمت بیلت در بازار آزاد با احتساب مالیات بر ارزش افزوده، ۴۶۰۰ تا ۴۶۲۰ یوان در هر تن و حجم معاملات کم بود. 

به گزارش آسرون و به نقل از پلنر، بازار بیلت وارداتی چین در هفته منتهی به 5 شهریور چندان قوی نبود و خریداران چینی انتظار قیمت ۶۲۰ تا ۶۴۰ دلار سی اف آر را دارند که نسبت به هفته گذشته ۲۰ دلار در هر تن کاهش داشته است.

قیمت های صادراتی بیلت آسیای جنوب شرقی نیز با کاهش همراه بود. بیلت کوره قوسی ویتنام ۶۹۵ دلار در هر تن سی اف آر چین اعلام شد که ۲۰ دلار در هر تن کمتر از ماه پیش است. قیمت بیلت کوره بلند اندونزی نیز ۶۷۰ دلار و با کاهش ماهانه ۲۰ دلار گزارش شده است.

در هفته گذشته، قیمت های بیلت صادراتی CIS، نسبتا قوی تر بود. قیمت فعلی ۶۴۰ تا ۶۶۰ دلار FOB دریای سیاه است که نسبت به ماه قبل ۱۰ دلار کاهش یافته است. قیمت‌های جهانی قراضه در اواسط هفته اندکی تعدیل شده است لذا خریداران ترک می‌توانند کاهش قیمت را که در حال حاضر ۶۳۰ تا ۶۴۵ دلار فوب است، بپذیرند. اوایل هفته گذشته، یک محموله بیلت ۱۰ هزار تنی با قیمت ۷۰۰ دلار CFR برای حمل در دسامبر به ترکیه فروخته شد.

در خاورمیانه نیز در حال حاضر، پیشنهادات بیلت ایران با قیمت ۶۲۰ تا ۶۴۰ دلار فوب است که نسبت به ماه قبل ۲۰ دلار کاهش یافته است. یک محموله ۵۰ هزار تنی بیلت در این هفته به قیمت ۶۲۰ دلار فوب به آسیای جنوب شرقی فروخته شد و معامله دیگری شنیده نشده است.

شاخص بیلت وارداتی  Mysteel در ۵ نوامبر، ۶۵۳ دلار CFR چین بود که کاهش هفتگی ۳۶ دلار در هر تن را نشان می دهد.
 

مهسا زرینی
- نویسنده
من مهسا هستم، محتوا نویس شرکت آسرون. از دوران مدرسه علاقه زیادی به داستان‌ داشتم؛ تا اینکه تصمیم گرفتم شغلم به نویسندگی مرتبط باشه. اگر دوست دارید راجب من بیشتر بدونید، صفحه لینکدین من رو دنبال کنید.
ارسال نظر جدید