سخنگوی دولت: در طرح ساخت یک میلیون مسکن، حساب ویژه‌ای برای ذوب آهن باز کردیم.

عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و رییس مجمع نمایندگان شهرستان اصفهان: وزرای دولت باید بخش دیپلماسی اقتصادی را به عنوان یک محور کلیدی در برنامه های خودشان قرار دهند.
انتشار: 1400/07/08
اخبار بروزرسانی: 1400/07/08
سخنگوی دولت: در طرح ساخت یک میلیون مسکن، حساب ویژه‌ای برای ذوب آهن باز کردیم.


عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان شهرستان اصفهان در آیین افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی متالورژی، فولاد، ریخته‌گری، ماشین‌آلات و صنایع وابسته (متالکس۲۰۲۱ ) که در روز شنبه هفتم مهرماه اتفاق افتاد گفت: «در مجلس شورای اسلامی در ذیل کمیسیون سیاست خارجی مجلس، کمیته‌ای طی چند ماه گذشته تحت عنوان دیپلماسی اقتصادی تأسیس کردیم که بنده به‌عنوان رئیس این کمیته با وزاری صمت، اقتصاد، امور خارجه و غیره مذاکراتی را انجام دادم تا وزرای دولت، بخش دیپلماسی اقتصادی را به‌عنوان یک محور کلیدی در برنامه‌های خودشان قرار دهند.

در مجلس شورای اسلامی برای اینکه تولید بتواند در ریل پیشرفت هر چه بیشتر قرار بگیرد و همچنین صادرات را به دلیل ارزآوری بالا تقویت نماییم، برنامه‌های بسیاری تعریف کردیم تا بتوانیم پشتیبان شایسته تولید باشیم و لذا از هیچ تلاشی فروگذار نمی‌کنیم. مجلس یازدهم رونق تولید را به‌عنوان یک راهکار برای گشایش در چالش‌های مختلف کشور مدنظر قرار داده است و لذا تلاش داریم تا بالاترین سطح حمایت از تولیدکنندگان را داشته باشیم.»

عباس مقتدایی نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان شهرستان اصفهان در بازدید از غرفه ذوب‌آهن افزود: «ذوب‌آهن اصفهان به‌عنوان تولیدکننده مقاطع ساختمانی در سطح جهان شناخته‌شده است و در کشورمان نیز به این واسطه این صنعت بزرگ در بخش اعظمی از بناهای کشور  نمادی از این کارخانه و تلاش شبانه‌روزی کارکنان آن وجود دارد و لذا این تولید سراسر افتخار،ماندگار است. در طرح ساخت یک‌میلیون مسکن در دولت یازدهم، حساب ویژه‌ای برای ذوب‌آهن اصفهان باز کردیم.

این مجتمع عظیم صنعتی اعلام کرده است در ساخت مسکن پشتیبان دولت یازدهم است، ما نیز این همراهی را به فال نیک می‌گیریم و حمایتمان را از این صنعت مادر اعلام می‌کنیم تا بتوانیم از مسیر این تعامل و با تولیدات استاندارد این مجتمع عظیم صنعتی مسیر خانه‌دار شدن هم‌وطنان عزیزمان را هموارتر کنیم. تولید ریل به همت تلاشگران ذوب‌آهن اصفهان به نقطه اتکا رسید و از همین‌جا شایسته می‌دانم به تک‌تک این عزیزان خسته نباشید و دست‌مریزاد عرض نمایم.»

وی در پاسخ این سؤال که کمیته دیپلماسی اقتصادی چه حمایتی می‌تواند از بخش صادرات ذوب‌آهن اصفهان داشته باشد چنین گفت: «ذوب‌آهن اصفهان صنعتی است که بیش از نیمی از محصولات خودش را صادر می‌کند و این آمار حاکی از کیفیت بالای محصولات این شرکت است و همین موضوع سبب شده مدال افتخار صادرات کشور را کسب نماید. با توجه به اهمیت حفظ بازارهای صادراتی،این کمیته برنامه‌ریزی ویژه‌ای برای صنایع بزرگی همچون ذوب‌آهن دارد زیرا این مجموعه‌های ارزش‌آفرین در ارزآوری برای کشور نقش کلیدی دارند و هر یک سفیری برای ایران اسلامی نقاط مختلف جهان به شمار می‌روند.»

فرهاد کوهستانی مدیرکل گمرکات استان اصفهان نیز در آیین افتتاحیه این نمایشگاه گفت: «از ۶۰۲ میلیون دلار صادراتی که در شش ماه گذشته صرفا از گمرکات استان اصفهان انجام گرفته است سهم ۵۴ درصدی را صنایع فولادی استان به خودشان اختصاص دادند.این غیر از آماری است که شرکت های فولادی مانند ذوب آهن و مبارکه از بنادر شهید رجایی و سایر گمرکات مرزی کشور داشتند. در جهت حمایت از صنعت فولاد همزمان با تاسیس ذوب آهن اصفهان به عنوان اولین فولاد ساز ایران،نخستین گمرک اختصاصی کشور در این شرکت احداث شد و پس از آن فولاد مبارکه صاحب گمرک اختصاصی شد. که این دو گمرک دارای چارت سازمانی مصوب سازمان مدیریت کشور هستند.»

 

ارسال نظر جدید