تولید فولاد ایران در ماه سپتامبر نصف شد!!

ولید فولاد در جهان ۸.۶ درصد کاهش یافت. این آخرین آمار اعلامی از طرف انجمن جهانی فولاد است
انتشار: 1400/08/08
اخبار بروزرسانی: 1400/08/08
تولید فولاد ایران در ماه سپتامبر نصف شد!!

 

تولید فولاد در جهان ۸.۶ درصد کاهش یافت. این آخرین آمار اعلامی از طرف انجمن جهانی فولاد است که نشان می‌دهد در ۹ ماهه نخست ۲۰۲۱ حدود یک هزار و ۴۶۱ میلیون تن فولاد در جهان تولیدشده که حدود ۸۰۵ میلیون تن آن مربوط به چین است. فولاد در سال‌های گذشته آلاینده‌ترین صنعت جهان شناخته شده و به همین دلیل کشورهایی همچون چین در تلاش برای کاهش تولیدات خود هستند.  

بااین‌وجود چینی‌ها همچنان بافاصله ۷۱۸ میلیون تنی با هند به‌عنوان دومین تولیدکننده فولاد جهان، همچنان در جایگاه نخست این رده‌بندی قرار دارند. این گزارش همچنین هند را با تولید حدود ۸۷ میلیون تن، ژاپن را با تولید ۷۲، آمریکا را با تولید ۶۴  و روسیه را با تولید ۵۶ میلیون تن به‌عنوان بزرگ‌ترین تولیدکنندگان فولاد جهان معرفی کرده است.

آن‌گونه که آمارها نشان می‌دهد ایران به‌عنوان دهمین تولیدکننده بزرگ فولاد جهان در ۹ ماه نخست سال ۲۰۲۱ حدود ۱۹.۳ میلیون تن تولید کرده که نشان‌دهنده کاهش ۸.۶ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل است. انجمن جهانی فولاد می‌گوید: "تولید فولاد خام ایران در ماه سپتامبر (۱۰ شهریور تا ۸ مهر)، حدود ۱.۳ میلیون تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۵۱.۴ درصد کمتر شده است. دلیل اصلی این کاهش تولید را می‌توان قطعی‌های برق در تابستان امسال دانست.  

در ماه سپتامبر  ایران  حدود ۱.۳  میلیون تن فولاد تولید کرده  که نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۵۱.۴  درصد کاهش را نشان می‌دهد.

 

تولید کدام کشورها بیشتر شد؟

بنا به گزارش انجمن جهانی فولاد، تولید فولاد دنیا در ماه سپتامبر امسال نسبت به ماه مشابه سال گذشته ۸.۹ درصد کاهش یافت و به ۱۴۴.۴ میلیون تن رسیده است. جالب است که بدانید تولید چین بزرگ‌ترین فولادساز جهان در ۳ فصل ابتدایی سال ۲۰۲۱ تنها ۲ درصد بیشتر شده  ضمن اینکه تولیدات این کشور هم در سپتامبر کاهش ۲۱ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرده است.

به گزارش انجمن جهانی فولاد در این مدت در  ۸۰۵.۹ میلیون تن فولاد در چین تولیدشده است. چین در قالب سیاست‌های محیط‌زیستی سخت‌گیرانه، کاهش تولید فولاد را در سال ۲۰۲۱ دنبال می‌کند. در ماه سپتامبر برای چهارمین ماه پیاپی تولید فولاد چین کاهش یافت. این در حالی است که  تولید فولاد آمریکا نسبت به سپتامبر سال گذشته  ۲۲ درصد، تولید فولاد ژاپن ۲۵.۶ درصد و تولید فولاد برزیل ۱۵.۳ درصد  رشد کرده است.

مهسا زرینی
- نویسنده
من مهسا هستم، محتوا نویس شرکت آسرون. از دوران مدرسه علاقه زیادی به داستان‌ داشتم؛ تا اینکه تصمیم گرفتم شغلم به نویسندگی مرتبط باشه. اگر دوست دارید راجب من بیشتر بدونید، صفحه لینکدین من رو دنبال کنید.
ارسال نظر جدید