تامین مصالح ساختمانی از بورس

ساخت یک‌میلیون مسکن در سال هدف قابل دسترسی است و در بحث مصالح ساختمانی تدابیر لازم برای تامین آن از بورس کالا دیده شده است.
انتشار: 1400/08/03
اخبار بروزرسانی: 1400/08/03
تامین مصالح ساختمانی از بورس

 

مجتبی یوسفی، عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، درباره استفاده از توان شرکت‌های بورسی در ساخت یک‌میلیون واحد آپارتمان که مردم بیشتر سهامدار آن هستند، گفت: «اگر از توان بازار سرمایه به منظور جمع‌‌‌آوری سرمایه‌‌‌های خرد مردم و تامین منابع مالی برای بخش تولید استفاده کنیم، گام موثری در بخش تامین مسکن برداشته‌‌‌ایم. تامین مسکن یکی از موضوعات اصلی کشور است، اما متاسفانه به دلیل کوتاهی در برخی امور، قیمت‌ها در حوزه مسکن بسیار رشد کرده و ۷۰ درصد سهم سبد خانوار به حوزه مسکن اختصاص یافته است.

طرح ساخت یک‌میلیون واحد مسکونی از جمله طرح‌‌‌هایی است که می‌تواند در آینده مشکل تامین مسکن مردم را برطرف کند، اما به برنامه‌‌‌ریزی و مدیریت صحیح نیاز دارد. بهترین روش سرمایه‌گذاری در حوزه مسکن که ریسک‌‌‌پذیری آن مشخص است، استفاده از صندوق پروژه‌‌‌ است؛ زیرا کمک می‌کند مردم منابع خود را به سمت این صندوق‌ها بیاورند تا با استفاده از آنها و مدیریت صحیحی که بر آن حاکم است، با نوسانات شدید مواجه نشوند.

تدابیر لازم برای تامین مصالح ساختمانی از بورس کالا دیده شده است. بازار سرمایه با نگاهی متفاوت می‌تواند بهترین گزینه برای این طرح و سرمایه‌گذاری‌‌‌ در حوزه مسکن باشد. بر اساس این طرح، دولت موظف است با هدف کنار زدن سوداگران از بازار مسکن و بازگرداندن تعادل بین عرضه و تقاضا در این حوزه، هر سال یک‌میلیون واحد مسکونی بسازد.»

مهسا زرینی
- نویسنده
من مهسا هستم، محتوا نویس شرکت آسرون. از دوران مدرسه علاقه زیادی به داستان‌ داشتم؛ تا اینکه تصمیم گرفتم شغلم به نویسندگی مرتبط باشه. اگر دوست دارید راجب من بیشتر بدونید، صفحه لینکدین من رو دنبال کنید.
ارسال نظر جدید