ارجاع طرح توسعه پایدار و زنجیره فولاد به کمیسیون صنایع و معادن

اخبار تاریخ انتشار : 27 مهر ماه 1400
اخبار آخرین بروزرسانی : 27 مهر ماه 1400
ارجاع طرح توسعه پایدار و زنجیره فولاد به کمیسیون صنایع و معادن

 

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (سه‌شنبه، 27 مهرماه) در جریان بررسی گزارش شور دوم کمیسیون صنایع و معادن در خصوص طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست‌های تنظیم بازار، در اجرای تبصره (1) ماده (45) آئین‌نامه داخلی مجلس با ارجاع آن به کمیسیون صنایع و معادن در جهت اعمال نظر دولت جدید با 203 موافق، 4 مخالف، 3 ممتنع از 246 نماینده حاضر موافقت کردند.

دکتر محمدباقر قالیباف در تشریح دلایل ارجاع این طرح به کمیسیون صنایع و معادن گفت: «بررسی این گزارش زمان برده است؛ بنابراین الان با اعضای کمیسیون صنایع و معادن صحبت کردیم، چرا که این گزارش احتیاج به یک بازنگری دارد. به این دلیل که دولت تغییر کرده و وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت و دولت نظراتی در این زمینه دارند و دوستان در کمیسیون هم این نظریات را قبول داشتند و باید آنها را در این گزارش اعمال کرد.

در تبصره (1) ماده (45) آیین‌نامه داخلی مجلس مواردی آمده که ما در هیأت رئیسه برداشتمان این بود که نمی‌شود یک لایحه و طرح به عنوان یک گزارش آورده شود؛ لذا بر اساس ماده 152 آیین‌نامه داخلی تشخیص این است که آن را به رأی نمایندگان بگذاریم تا اگر موافقت کنند این گزارش به کمیسیون برگردد و نظر دولت گرفته شود تا به صورت جامع‌تر، مجدد در صحن مجلس ارائه شود.»

مهسا زرینی
- نویسنده
من مهسا هستم، محتوا نویس شرکت آسرون. از دوران مدرسه علاقه زیادی به داستان‌ داشتم؛ تا اینکه تصمیم گرفتم شغلم به نویسندگی مرتبط باشه. اگر دوست دارید راجب من بیشتر بدونید، صفحه لینکدین من رو دنبال کنید.
ارسال نظر جدید