اعطای وام یک میلیاردی خرید مسکن به جوانان

اخبار تاریخ انتشار : 18 شهریور ماه 1400
اخبار آخرین بروزرسانی : 18 شهریور ماه 1400
اعطای وام یک میلیاردی خرید مسکن به جوانان

 

مدیرعامل بانک مسکن اعلام کرد: تسهیلات خرید مسکن جوانان در تهران یک میلیارد، کلان شهر 850 میلیون و بقیه شهرها 700 میلیون تومان است.

با توجه به افزایش قیمت مسکن، چه در تهران و چه در سایر شهرها، این روزها خانه‌دار شدن جوانان کمتر اتفاق می‌افتد. اگرچه وام خرید مسکن افزایش پیداکرده است، اما با این مبالغ می‌شود در تهران خانه خرید؟ همچنین ممکن است این افزایش قیمت‌ها موجب شود واسطه گران ملکی و مالکان دیگر به همین میزان قیمت ملک را افزایش دهند. 

به گزارش آسرون، بانک مرکزی بر اساس آخرین تحولان مسکن در تهران اعلام کرد: « متوسط هر مترمربع واحد مسکونی در تهران به حدود ۳۱ میلیون تومان رسید و ارزان‌ترین منطقه پایتخت نیز ۱۴ میلیون و ۴۱۰ هزار تومان قیمت دارد. بنابراین افراد با گرفتن این میزان تسهیلات با فرض ثبات قیمت مسکن می‌توانند خانه‌ای ۷۱ متری در منطقه ۱۸ خریداری کنند.»

افزایش وام مسکن تنها راه برای خانه‌دار کردن مردم در شهرهای بزرگ نیست؛ همچنین زمان دریافت این وام و نحوه بازپرداخت آن نیز از دیگر مسائلی است که افراد به دنبال اخذ این وام نمی‌روند. طبق گفته‌های به گوش رسیده، قرار است وزارت راه و شهرسازی سالانه یک‌میلیون واحد مسکونی بسازد که این امر کمی خوشایند است. اما در بهترین حالت، این طرح دو سال آینده به نتیجه می‌رسد و اولین واحدها تا آن زمان آماده نخواهند بود؛ چراکه ساخت هر خانه بین یک سال و نیم تا دو سال با شرط آماده بودن مصالح و ساعات کاری زیاد زمان می‌برد.

ارسال نظر جدید