افزایش قیمت شمش فولادی

اخبار تاریخ انتشار : 22 مهر ماه 1400
اخبار آخرین بروزرسانی : 22 مهر ماه 1400
افزایش قیمت شمش فولادی

 

قیمت شمش فولاد در ابتدای این هفته (۱۶ مهرماه-۸ اکتبر) با رشد قیمتی در بازارهای بین المللی همراه شد. به این ترتیب که قیمت شمش فولاد در بازار آسیا از ۷۰۲دلار برهرتن سی اف آر به ۷۱۲ دلار رسید و ۱۰ دلار گران‌تر شد. در بازار ترکیه نیز این افزایش قیمت بیشتر شد و نرخ شمش فولاد از ۶۱۰ دلار بر هر تن به ۶۲۵ دلار رسید و جهش ۱۵ دلاری قیمت را به ثبت رساند. در دیگر بازارها نیز این افزایش قیمت دیده شده و نرخ شمش فولاد در بازار دریای سیاه از ۶۰۰ دلار بر هر تن به ۶۰۵ دلار رسید و افزایش ۵ دلاری قیمت را ثبت کرد.

بیشترین افزایش قیمت به ثبت رسیده برای شمش فولاد در ابتدای این هفته متعلق به بازار داخلی چین است چراکه نرخ شمش فولاد از هر تن ۷۱۵ دلار به ۷۳۱ دلار بر هر تن رسید و ۱۶ دلار رشد قیمتی را تجربه کرده است. در حالی شاهد افزایش قیمت شمش فولاد در ابتدای این هفته هستیم که طی هفته‌های قبل، روند روبه کاهش قیمت شمش فولاد را شاهد بودیم و نرخ این محصول به زیر ۶۰۰ دلار بر هر تن هم رسیده بود. تغییرات قیمتی رخ داده در بازار فولاد، همواره تحت تأثیر بازار مواد اولیه برای این صنعت است؛ افزایش یا کاهش نرخ قراضه، سنگ‌آهن، زغال‌سنگ و... بوده است؛ از سوی دیگر تصمیم‌ها و سیاست‌گذاری‌های تولیدکنندگان بزرگ فولاد همچون چین نیز بر روند قیمتی شمش فولاد تأثیرات بسیاری می‌گذارد.

مهسا زرینی
- نویسنده
من مهسا هستم، محتوا نویس شرکت آسرون. از دوران مدرسه علاقه زیادی به داستان‌ داشتم؛ تا اینکه تصمیم گرفتم شغلم به نویسندگی مرتبط باشه. اگر دوست دارید راجب من بیشتر بدونید، صفحه لینکدین من رو دنبال کنید.
ارسال نظر جدید