راه اندازی دستگاه تراش CNC در ذوب آهن اصفهان

اخبار تاریخ انتشار : 20 شهریور ماه 1400
اخبار آخرین بروزرسانی : 20 شهریور ماه 1400
راه اندازی دستگاه تراش CNC در ذوب آهن اصفهان


به گزارش آسرون به نقل از خبرگزاری صداوسیما، سرپرست خدمات فنی تولید در مدیریت مهندسی نورد این شرکت گفت: «این دستگاه حساس و کلیدی با توانمندی و همت کارشناسان داخلی در اوج تحریم‌ها و در بازه زمانی دوماهه برنامه‌نویسی و چهارساله هم راه‌اندازی شد. این دستگاه سنگین تراش ساخت شرکت GEORG آلمان با طول بستر ۱۳ متر قابلیت ماشین‌کاری قطر یک ونیم و طول هشت متر را دارد و از دقیق‌ترین ماشین‌های تراش CNC است که در تراش غلتک‌های ریل کاربرد دارد و پس از تلاش شبانه‌روزی نیرو‌های توانمند بومی‌سازی و بهره‌برداری از آن آغاز شد.
از مهم‌ترین ویژگی‌های این دستگاه شامل می‌توان به پردازش و سیمولیشن بالا اشاره کرد که می‌تواند روی صفحه کنترلر مشاهده و کنترل پردازش‌ها را داشته باشد. اجرای برنامه نامحدود، پی ال سی بدون محدودیت خروجی و کنترل هم‌زمان چهار دستگاه و قابلیت کنترل فرمان‌های ۲۱ محور نیز از سایر ویژگی‌های این دستگاه است.
هم‌زمان قطر تراشی و کالیبراسیون (کالیبر تراشی) از شاخص‌های این دستگاه است که افزایش کیفیت بیشتر ریل تولیدی، کاهش خوردگی غلتک، افزایش طول عمر و راندمان و تناژ بهره‌برداری بالا و از طرف دیگر با افزایش مراحل تنظیم، رسیدن به ابعاد بالاتر را آسان‌تر می‌کند.
از سه دستگاه آلمانی موجود در این شرکت 2 دستگاه که دارای نواقص در قطعات مکمل، کنترلر و برنامه‌نویسی بود با تکیه‌ بر دانش بومی متخصصان رفع اشکال شد. ارزش تقریبی این سه دستگاه سنگین تراش سی ان سی بیش از ۹۰ میلیارد ریال برآورد شده است که دستگاه تراش سی ان سی راه‌اندازی شده و در آینده‌ای نزدیک دستگاه سنگین تراش سی ان سی سوم ساخت شرکت آلمانی هم با بهره‌گیری از دانش داخلی نیرو‌های متخصص بومی‌سازی و بهره‌برداری می‌شود.»
 

ارسال نظر جدید