مشکلی برای تامین ۶ میلیون تن فولاد برای پروژه نهضت ملی مسکن نداریم!

اخبار تاریخ انتشار : 10 آذر ماه 1400
اخبار آخرین بروزرسانی : 10 آذر ماه 1400
مشکلی برای تامین ۶ میلیون تن فولاد برای پروژه نهضت ملی مسکن نداریم!

نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره به کاهش تولید حدود ۱۵ درصدی فولاد، گفت: "مشکلی برای تامین فولاد پروژه‌های نهضت ملی مسکن در کشور نداریم."

بهادر احرامیان در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری درخصوص جدیدترین وضعیت تولید فولاد در کشور، اظهار کرد: «از نظر کاهش تولید آنچه که تا الان اتفاق افتاده مربوط به تابستان امسال (2 ماه) و قطعی برق بود که توقف تولید داشتیم. در مجموع از ابتدای امسال تا امروز  این میزان کاهش 10 تا 15 درصد بوده است.

پیش‌بینی می‌کنیم در ماه‌های پایانی سال که احتمالا برای گاز مورد نیاز کارخانه‌های تولید فولاد هم اتفاقاتی می‌افتد، باعث می‌شود نتوانیم افت تولید را جبران کنیم و شاید هم منجر به کاهش تولید فولاد بیشتر شود.»

نایب رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران با اشاره به برنامه دولت برای ساخت سالانه یک میلیون مسکن، گفت: «ولی درباره ساخت مسکن و برنامه دولت سیزدهم هیچ مشکلی برای تأمین فولاد نداریم.

احرامیان با یادآوری این‌که تولید کنونی فولاد در کشور 2 برابر نیاز داخلی است و مشکل خاصی برای تأمین نیاز قانون جهش تولید مسکن نداریم، تصریح کرد: در زمان حاضر صادرات فولاد کشور 10 تا 12 میلیون تن است که این میزان مازاد بر مصرف داخلی است و تقاضایی برای آن وجود ندارد.

در صورتیکه تقاضای داخلی برای فولاد داشته باشیم به سادگی می‌توانیم فولاد تولیدی را به سمت نیاز داخلی هدایت کنیم.»

مهسا زرینی
- نویسنده
من مهسا هستم، محتوا نویس شرکت آسرون. از دوران مدرسه علاقه زیادی به داستان‌ داشتم؛ تا اینکه تصمیم گرفتم شغلم به نویسندگی مرتبط باشه. اگر دوست دارید راجب من بیشتر بدونید، صفحه لینکدین من رو دنبال کنید.
ارسال نظر جدید