سرمایه مردم در این بازار دود شد! شما چه کاری برای اقشار مختلف مردم کردید؟

اخبار تاریخ انتشار : 18 آبان ماه 1400
اخبار آخرین بروزرسانی : 18 آبان ماه 1400
سرمایه مردم در این بازار دود شد! شما چه کاری برای اقشار مختلف مردم کردید؟

 

سید غنی نظری در جلسه علنی صبح امروز (سه‌شنبه) مجلس شورای اسلامی و پس از گزارش وزیر اقتصاد درباره بورس بیان کرد: "سرمایه مردم در این بازار دود شد. آقای خاندوزی، شما چه کاری برای اقشار مختلف مردم در این بازار انجام دادید؟ شما می‌گویید اظهار نظر نمایندگان و متخصصین باعث ریزش بورس می‌شود. این چه بورسی می باشد که با یک اظهار نظر اینگونه موجب تغییرات می‌شود.»

نماینده مردم خلخال و کوثر در مجلس افزود: "حقوقی‌های این بازار، سهامداران خرد را بیچاره کرده‌اند. بورس کالا هنوز در ید سهامداران عمده است. این‌ها بازار سیمان و فولاد را هم به دست دارند. آقای خاندوزی ما امروز مهم‌تر از بورس دغدغه‌ای نداریم. روزانه هزار پیامک برای ما نمایندگان می‌آید که از ما مردم دفاع کنید. شما برای این وضعیت چه  برنامه ای دارید؟

آیا در بورس شفافیت وجود دارد؟، اینکه یک شخصی در بازار سرمایه ۱۰۰ میلیون تومان حقوق می‌گیرد یعنی شفافیت؟ ساز و کار شفافیت را مورد توجه قرار دهید. این شرکت‌های سوری بر اعتماد مردم ضربه وارد می‌کند. شما باید دست دلالان را از این بازار کوتاه کنید.

دخالت دولت و ورود اوراق، بازار سرمایه را به هم ریخت. ما با این موضوع مخالف نیستیم ولی این کار در زمان نامناسب و شرایط نامناسب انجام شد. متاسفانه اگرچه بازار بورس در این سال‌ها رشد داشته ولی سال گذشته به خصوص در این سه ماه گذشته وضعیتی حتی بدتر از دولت قبل را تجربه کرده است.»

مهسا زرینی
- نویسنده
من مهسا هستم، محتوا نویس شرکت آسرون. از دوران مدرسه علاقه زیادی به داستان‌ داشتم؛ تا اینکه تصمیم گرفتم شغلم به نویسندگی مرتبط باشه. اگر دوست دارید راجب من بیشتر بدونید، صفحه لینکدین من رو دنبال کنید.
ارسال نظر جدید