تشکیل سومین کارخانه تولیدکننده بزرگ فولاد در جهان

اخبار تاریخ انتشار : 31 مرداد ماه 1400
اخبار آخرین بروزرسانی : 31 مرداد ماه 1400
تشکیل سومین کارخانه تولیدکننده بزرگ فولاد در جهان

 

به گزارش آسرون و به نقل از رویترز، کارخانه‌های بزرگ تولیدکننده فولاد چین، آن استیل و بن گنگ ادغام خود را به رسمیت رسانده‌اند تا سومین تولیدکننده بزرگ فولاد در جهان شوند. شرکت دولتی آن استیل 51% از سهام بن گنگ، که رقیب آن نیز محسوب می‌شود را به دست خواهد آورد و هیچ پولی در این میان جابه‌جا نخواهد شد. این اتفاق، به پشتوانه دولت چین این امر صورت می‌گیرد.

هم‌اکنون دفاتر مرکزی 2 شرکت آن استیل و بن گنگ در 60 کیلومتری همدیگر قرار دارند. پس از پایان ادغام، نام این کارخانه تولیدی همان آن استیل باقی خواهد ماند و ظرفیت تولید فولاد آن، به 63 میلیون تن در سال خواهد رسید. مقدار تولیدی فولاد در این کارخانه جدید، از گروه HBIS نیز بیشتر خواهد شد و به این ترتیب، آن استیل صاحب ‌عنوان دومین تولیدکننده بزرگ فولاد در چین می‌شود.

آن استیل، با این عمل، بعد از شرکت‌های چاینا باوئو و آرسلورمیتال، سومین تولیدکننده بزرگ فولاد در جهان خواهد شد.
برای اطلاع‌رسانی این موضوع به عموم، کنفرانس ویژه‌ای در چین در شهر آنشان برگزار شد. کمپانی آن استیل در سال 2020 موفق به تولید 38.19 میلیون تن فولاد و بن گنگ نیز موفق به تولید 17.36 میلیون تن شد. بر اساس پیش‌بینی‌ها شرکت جدید و گسترش‌یافته آن استیل، می‌بایست تا سال 2025 به تولید 70 میلیون تن فولاد  در سال برسد و در کنار آن بیش از 50 میلیون تن سنگ‌آهن خام نیز به فروش برساند. با این احتساب، درآمد سالانه این کارخانه به 46 میلیارد دلار خواهد رسید.
 

ارسال نظر جدید