شکسته شدن رکورد تولید ورق سازه‌های فولاد در ذوب آهن اصفهان

اخبار تاریخ انتشار : 17 مهر ماه 1400
اخبار آخرین بروزرسانی : 17 مهر ماه 1400
شکسته شدن رکورد تولید ورق سازه‌های فولاد در ذوب آهن اصفهان

 

مدیرعامل کارخانه ذوب آهن اصفهان، منصور یزدی زاده در حاشیه بازدید از راه اندازی پروژه خط تولید ریل، با بیان این‌که به کمک همکاران ذوب آهنی توانستیم گلوگاه فرایند تولید ریل را با اضافه کردن یک خط جدید اره و دریل برطرف کنیم گفت: «برنامه‌ریزی و طراحی خط تولید ریل خریداری‌شده در ذوب آهن اصفهان بر اساس ۱۲۰ متر تعریف شده است ازآنجایی که وزارت راه به تولید ریل بیش از ۱۸ متر رضایت نداده بود بنابراین گلوگاهی ایجاد شده بود که با اضافه کردن اره و دریل این گلوگاه برطرف شد.

ورق سازه‌های فولادی یکی از این دست محصولات است که با تولید ۴۰۰ تن ورق سازه ۳۰۰×۲۰ در یک شیفت ۸ ساعته رکورد جدیدی ثبت شد، ضمن این‌که تولید آن در آینده به ۶۰۰ تن در هر شیفت افزایش خواهد یافت. بخشی زیادی از این مسکن‌های ساخته شده را سازه‌های فولادی تشکیل خواهد داد که ورق سازه‌های فولادی نقش اساسی در تحقق برنامه دولت در این زمینه خواهد داشت.»

منصور یزدی زاده با اشاره به شکستن رکورد ۲۵ ساله تولید کلاف گفت: «درصدد هستیم روند تولید کلاف را برای ماه‌های آتی حفظ کنیم. کلاف برای مصارف داخلی و صادرات، یک محصول استراتژیک محسوب می‌شود. علی‌رغم تحریم‌ها، فراگیری کرونا، کمبود آب، برق و مواد اولیه و سایر چالش‌هایی که فولادسازان با آن روبه‌رو هستند امیدوار هستیم برنامه صادرات محصولات شرکت را مطابق با برنامه پیش ببریم.»

مهدی نصر، معاون برنامه‌ریزی و توسعه شرکت نیز در خصوص پروژه تأمین و نصب و راه‌اندازی اره و دریل جدید نورد ۶۵۰ گفت: «با توجه به تولید ریل در نورد ۶۵۰ به‌عنوان یک محصول استراتژیک و لزوم افزایش ظرفیت و کیفیت محصول تولیدی، علیرغم تحریم‌های ظالمانه، برنامه‌ریزی لازم جهت تأمین یک دستگاه اره و دریل مخصوص ریل با ظرفیت برش و سوراخ‌کاری حدود ۳۹ تن بر ساعت برای ریل از شرکت لینزینگر اتریش به‌عنوان یکی از معتبرترین شرکت‌های دنیا در این زمینه انجام شد.

در حال حاضر در مرحله تست و راه‌اندازی هست. مطالعات، مهندسی و نظارت عالی این طرح با محوریت مدیریت هماهنگی امور مهندسی و نظارت، فاز تأمین توسط مدیریت خرید تجهیزات و قراردادهای توسعه و همچنین عملیات نصب و راه‌اندازی تجهیزات بر پایه‌ استفاده حداکثری از زیرساخت‌ها و توان داخلی شرکت با همکاری مدیریت‌های اجرایی توسعه، مهندسی نورد، برنامه‌ریزی و نظارت بر نگهداری و تعمیرات مکانیک، تعمیرات و نوسازی راه و ساختمان و تولید و توزیع برق انجام‌شده است.»
 

ارسال نظر جدید