عرضه سهام جهان فولاد سیرجان در بازار بورس قطعی شد!

اخبار تاریخ انتشار : 15 شهریور ماه 1400
اخبار آخرین بروزرسانی : 15 شهریور ماه 1400
عرضه سهام جهان فولاد سیرجان در بازار بورس قطعی شد!

 

در یک نشست خبری که به‌تازگی در یک تلویزیون اینترنتی صورت گرفته و برای عموم به‌صورت زنده پخش شده است، مدیرعامل مجتمع جهان فولاد سیرجان، علی عباسلو، گفت: «این شرکت در سال ۸۸ با یک میلیارد سرمایه تأسیس و پس از آن با سرمایه ۱.۵ میلیارد تومانی، فعالیت خود را آغاز کرد که هم‌اکنون نیز با سرمایه ۴ هزار میلیارد تومانی در آستانه عرضه اولیه سهام خود در فرابورس قرار دارد.»

به گزارش آسرون، میلگرد آجدار، آهن اسفنجی و حتی سیم بوکسل‌ در زیرمجموعه‌های کارخانه جهان فولاد سیرجان تولید می‌شود. علی عباسلو در ادامه گفته‌های خود در شبکه‌های تلویزیونی اینترنتی افزود: «مواد اولیه تولیدات جهان فولاد سیرجان، از گندله است که توسط شرکت گل گهر تأمین می‌شود».

هم‌اکنون خبرها مبنی بر این است که این هفته شاهد اولین عرضه سهام جهان فولاد سیرجان در بازار بورس خواهیم بود. هنوز هیچ اطلاعیه رسمی در مورد این خبر منتشر نشده شده است، اما نشست خبری مدیرعامل این شرکت، خبر عرضه سهام فولاد سیرجان در فرابورس را تائید می‌کند. 

بنا بر آگهی‌های منتشر از سوی فرابورس، 10 درصد از کل سهام فجهان (جهان فولاد سیرجان)، که معادل 4 میلیارد تومان است، به افراد حقیقی و حقوقی اختصاص خواهد یافت. مقدار خرید مجاز این سهم بین 450 تا 550 تومان است که هر فرد حقیقی و یا حقوقی می‌تواند 8000 سهم درخواست کند.

مدیرعامل شرکت پردازش اطلاعات مالی نوآوران امین، علی نوروزی، که اکنون به‌عنوان مشاور پذیرش و ارزش‌گذار سهام شرکت جهان فولاد سیرجان مقام دارد، در نشست خبری عرضه اولیه سهام این کارخانه اعلام کرد: «این شرکت در یک منطقه استراتژیک برای صنعت فولاد قرار دارد و این موضوع در ارزش‌گذاری آن نیز در نظر گرفته شده است؛ ضمن آنکه سرمایه‌گذاری‌های بزرگ در زیرساخت‌های مورد نیاز زنجیره فولاد هم مدنظر قرار گرفته و مهم‌ترین نکته، انتقال آب خلیج‌فارس است که تفاوت اساسی را بین این منطقه با سایر مناطق ایجاد می‌کند.»

وی در ادامه افزود: « کل زنجیره محصول در مجموعه جهان فولاد سیرجان تولید می‌شود و دارای ترکیب سهامداری بسیار خوبی است، به‌طوری‌که مجموعه ملی مس و گل گهر از سهامداران این مجموعه هستند و این موارد به‌عنوان مزیت‌های مهم و موردتوجه در ارزش‌گذاری سهام فجهان بود. درعین‌حال مفروضات اصلی شامل نرخ دلار ۲۲ هزار تومان و نرخ رشد سالانه ۲۰ درصدی است ضمن آنکه نرخ تورم ۴۰ درصد برای امسال در نظر گرفته شده است.»

علی نوروزی در ادامه گفته‌های خود بابیان اینکه برای ارزش‌گذاری این شرکت دو رویکرد در نظر گرفته‌شده است، گفت: «یک رویکرد بازاری است که پی بر ای فوروارد (Forward P/E) مدنظر قرار داده شده و بر اساس گزارش اجماع تحلیل‌گران پی بر‌ ای حدود 5.5 به عنوان پی برای فوروارد در نظر گرفته شده است. ارزش بازاری نیز حدود 22450 میلیارد تومان و به ازای هر سهم 561 تومان و سه ریال محاسبه شد. به گفته وی رویکرد دوم نیز رویکرد سود آوری بود که با مدل FCFE، ارزش خروجی حدود 22 هزار و 300 میلیارد تومان و به ازای هر سهم 557 تومان در نظر گرفته شد.»

ارسال نظر جدید