مشکل تورم را به زنجیره فولاد گره نزنید

اخبار تاریخ انتشار : 5 آبان ماه 1400
اخبار آخرین بروزرسانی : 5 آبان ماه 1400
مشکل تورم را به زنجیره فولاد گره نزنید

 

بهادر احرامیان، نایب رئیس هیات مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت: «دوای گرانی نباید برای مشکل تورم تجویز شود چون تورم تمامی زنجیره‌های تولیدی را تحت تأثیر قرار داده است و نباید این مشکلات را به مشکل زنجیره گره زد. ما در کشوری هستیم که پرسودترین فولادسازان با وجود تورم شدیدی که در کشور وجود دارد، حاشیه سود پایینی را خواهند داشت.

در صورتی که دولت بتواند قیمت‌ها را تعدیل کند، حدود ۳ تا ۴ درصد در قیمت‌‎ها تفاوت ایجاد خواهد کرد و ممکن است فقط یک بار تورم را کاهش دهیم. مشکلات زنجیره فولاد در برابر غول تورم قابل مقایسه نیست؛ بنابراین، ساختار زنجیره فولاد نیازی به تغییر ندارد و هر قدر تفاوت در این ساختار ایجاد شود، این تغییرات در برابر تورم هیچ تأثیری نخواهد داشت.

تغییرات قیمتی در محصولات زنجیره فولاد، از مشکلات زنجیره نیست و ناشی از تورم است.  مشابه این مسئله را در بازارهای دیگر در کشور هم شاهد هستیم و نرخ همه کالاها در حال افزایش است که وزارتخانه به اشتباه این مسائل را از مشکلات زنجیره فولاد می‌داند.

اگر همه کالاهای کشور را با یکدیگر مقایسه کنیم، درمی‌یابیم که وضعیت کلیه زنجیره‌های تولیدی کشور به همین صورت است و نمی‌توان گفت که همه زنجیره‌های تولید کشور مشکل دارند و مشکل از جای دیگری در اقتصاد ناشی می‌شود بنابراین نمی‌توان قیمت‌‌های جهانی و نرخ دلار را از بازار داخلی جدا کرد چون عرضه و تقاضا در بازارها قیمت‌ها را مشخص می‌کند.»

مهسا زرینی
- نویسنده
من مهسا هستم، محتوا نویس شرکت آسرون. از دوران مدرسه علاقه زیادی به داستان‌ داشتم؛ تا اینکه تصمیم گرفتم شغلم به نویسندگی مرتبط باشه. اگر دوست دارید راجب من بیشتر بدونید، صفحه لینکدین من رو دنبال کنید.
ارسال نظر جدید