مشخص شدن زمان ثبت نام مسکن رئیسی

اخبار تاریخ انتشار : 28 مهر ماه 1400
اخبار آخرین بروزرسانی : 28 مهر ماه 1400
مشخص شدن زمان ثبت نام مسکن رئیسی

 

مجلس طرح ساخت سالانه یک‌میلیون واحد مسکن را به قانون تبدیل کرد و دولت رئیسی در تلاش برای اجرایی کردن آن است. 

محمدرضا رضایی کوچی، رئیس کمیسیون عمران از زمان آغاز ثبت‌نام طرح جدید دولت و مجلس برای بازار مسکن خبر داد. او به تجارت‌نیوز گفت: «از روز چهارشنبه هفته جاری سامانه‌ای برای ثبت‌نام مشمولان قانون جهش تولید مسکن رونمایی می‌شود و متقاضیان می‌توانند در این سامانه ثبت‌نام کنند. قرار است این سامانه بدون محدودیت باشد، یعنی زمان کافی وجود داشته باشد تا مشمولان بتوانند نام‌نویسی کنند.

برخی از متقاضیان در طرح مسکن ملی ثبت‌نام کردند اما هنوز مسکنی تحویل نگرفته‌اند و حتی ممکن است هنوز پروژه عمرانی آن آغاز نشده باشد، این گروه از مستأجران نگران ثبت‌نام خود هستند. درخواست این افراد نیز محفوظ است و طبق روال می‌توانند از تسهیلاتی که در قالب قانون جهش تولید مسکن در نظر گرفتیم استفاده کنند.

ثبت‌نام کنندگان در طرح مسکن ملی دیگر نیاز نیست در سامانه جدیدی که از چهارشنبه در دسترس قرار می‌گیرد ثبت‌نام کنند. درخواست قبلی آن‌ها مشمول طرح جدید جهش مسکن می‌شود.

همچنین شرایطی مثل سابقه ۵ سال سکونت در شهر مورد تقاضای برای متقاضیان مسکن در نظر گرفته‌شده که قابل‌بررسی است و نیاز هست که تجدیدنظری دراین‌باره صورت گیرد.

یکی از شرایط مشمول شدن در این طرح تأهل است.

در حال حاضر خانم‌هایی که سن بالای ۳۵ سال دارند به‌عنوان سرپرست در نظر گرفته می‌شوند و می‌توانند ثبت‌نام کنند، یعنی در این طرح خانم ۳۵ ساله و بیشتر که مجرد هم باشد می‌تواند مشمول خرید مسکن در این طرح باشد.
هنوز برای آقایان مجرد سقف سنی در نظر گرفته نشده ولی پیشنهادشده حداقل سنی ۴۰ سال برای مردان مجرد نیز در نظر گرفته شود تا آن‌ها نیز بتوانند در این طرح خانه‌دار شوند.

قرار است وزیر راه و شهرسازی فردا در جلسه کمیسیون عمران حاضر شود و درباره قانون جدید تولید مسکن توضیح دهد؛ این توضیحات در خصوص اقدامات و عملکرد این وزارتخانه است. همچنین قرار است هر دو هفته یک‌بار در جلسه‌ای روند اجرایی طرح بررسی شود.»

مهسا زرینی
- نویسنده
من مهسا هستم، محتوا نویس شرکت آسرون. از دوران مدرسه علاقه زیادی به داستان‌ داشتم؛ تا اینکه تصمیم گرفتم شغلم به نویسندگی مرتبط باشه. اگر دوست دارید راجب من بیشتر بدونید، صفحه لینکدین من رو دنبال کنید.
ارسال نظر جدید