با کارخانه‌های میلگرد در ایران آشنا شوید

اخبار تاریخ انتشار : 13 بهمن ماه 1399
اخبار آخرین بروزرسانی : 14 مهر ماه 1400
با کارخانه‌های میلگرد در ایران آشنا شوید

 

صنعت فولاد کشور در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته و به رتبه دهم تولیدکنندگان برتر فولاد در جهان تبدیل شده است.

 

خوشبختانه ایران در حال حاضر در تولید میلگرد به خودکفایی رسیده و حتی تولیدکنندگان میلگرد در ایران بخشی از محصولات تولیدی خود را به کشورهای دیگر ارسال می‌کنند.

 

اگر راهنمای خرید میلگرد را خوانده باشید، می‌دانید که علاوه بر لزوم اطلاع از قیمت آهن، یکی از نکات مهم در خرید این محصول شناخت کارخانه‌های میلگرد در کشور است. به همین منظور در این مقاله به معرفی تولیدکنندگان میلگرد در ایران خواهیم پرداخت. اگر شما هم علاقه‌مند هستید تولیدکنندگان برتر میلگرد کشور را بشناسید با ما همراه باشید.

 

 

1. کارخانه میلگرد ظفر بناب

کارخانه میلگرد ظفر بناب کارخانه‌ی فولادی است که در سال 1386 در شمال غرب ایران واقع شده و در حال حاضر به تولید انواع میلگرد، تیرآهن، نبشی و ناودانی مشغول است.

میلگرد بناب مطابق با استاندارد DIN اروپا، ASTM آمریکا و استاندارد ملی ایران در 2 گرید A2 و A3 و در سایزهای 8 تا 32 میلی‌متر تولید می‌شود. قیمت میلگرد بناب به دلیل وزن پایین‌تر نسبت به دیگر تولیدکنندگان میلگرد در ایران، مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

 

قیمت میلگرد بناب

 

ZN.CT  آرم حک شده روی میلگرد ظفر بناب بوده که می‌تواند نشانه اصالت کالای خریداری شما باشد.

 

2. کارخانه میلگرد ذوب‌آهن اصفهان

کارخانه میلگرد ذوب‌آهن اصفهان به‌عنوان اولین و بزرگ‌ترین کارخانه تولیدکننده میلگرد و سایر مقاطع طویل فولادی در سال ۱۳50 در 45 کیلومتری جنوب غربی استان اصفهان تأسیس شد.

مجتمع ذوب‌آهن برند معروف در تولید میلگرد در ایران بوده که محصولاتش از کیفیت خوبی برخوردار است. ميلگرد اصفهان به‌صورت ساده يا آجدار با گریدهای A3 و A4 در سایزهای 8 تا 32 به بازار عرضه می‌شوند.

قیمت میلگرد اصفهان اغلب جزو بالاترین قیمت‌های بازار است. در تشخیص اصالت این محصول در نظر داشته باشید که حروف ESCO بر روی میلگرد اصفهان حک می‌شود.

 

قیمت میلگرد اصفهان

 

3. کارخانه میلگرد صبا فولاد زاگرس

کارخانه میلگرد صبا فولاد زاگرس به‌عنوان یکی از کارخانه‌های میلگرد در سال 1393 در استان چهارمحال و بختیاری تأسیس شد. در حال حاضر میلگرد آجدار، نبشی و ناودانی ازجمله محصولات این کارخانه محسوب می‌شوند.

جالب است بدانید قیمت میلگرد زاگرس طی یک سال گذشته (از 15 بهمن 98 تا 12 بهمن 99) حدود 6،850 تومان افزایش داشته است. به خاطر داشته باشید که روی میلگرد زاگرس حروف اختصاری SFZ CT  حک می‌شود.

قیمت میلگرد زاگرس

 

4. کارخانه میلگرد میانه

کارخانه میلگرد میانه تبریز در سال ۱۳۷۹ در جنوب شرق میانه به‌منظور تولید میلگرد مورد بهره‌برداری قرار گرفت. این کارخانه از برترین تولیدکنندگان میلگرد ساده و ساختمانی در کشور به شمار می‌رود و توانایی تولید انواع گریدهای میلگرد در سایزهای 8 تا 32 میلی‌متر مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره 3132 را دارد. از مشخصات میلگرد میانه این است که روی آن دو حرف F روبروی هم حک می‌شود.

اگر قصد خرید مستقیم از این کارخانه را دارید باید بدانید کارخانه میانه زیر 15 تن را بارگیری نمی‌کند. قیمت میلگرد میانه در 11 بهمن سال 98، 5290 تومان بود که بعد از گذشت یک سال تقریباً دو برابر شده و در 11 بهمن 99 به 12410 تومان رسیده است.

 

قیمت میلگرد میانه

 

5. کارخانه فولاد خراسان (میلگرد نیشابور)

اگر از مهندسان ساختمان در شمال شرق کشور هستید، احتمالاً میلگرد نیشابور به گوشتان آشناست. میلگرد نیشابور معروف‌ترین محصول کارخانه فولاد خراسان است که در سال 1381 در 15 کیلومتری شمال غرب شهرستان نیشابور راه‌اندازی شد.

کارخانه فولاد خراسان (میلگرد نیشابور) انواع میلگردهای ساده و آجدار را در سایزهای 8 تا 32 میلی‌متر تولید می‌کند که مشخصات این محصولات از استاندارد ملی ایران به شماره 3132 تبعیت می‌کنند.

 

قیمت میلگرد نیشابور

 

روی میلگرد نیشابور علامت اختصاری N یا KSC CO حک می‌شود. اغلب قیمت میلگرد نیشابور جزو رده‌های بالا محسوب می‌شود و از کیفیت خوبی نیز برخوردار است.

 

6. کارخانه میلگرد راد همدان

کارخانه میلگرد راد همدان در سال 1390 به‌منظور تولید مقاطع فولادی تأسیس و در سال 1396 به بهره‌برداری رسید. این کارخانه انواع میلگردهای A1، A2 و A3 را در سایز 8 تا 32 میلی‌متر مطابق با استاندارد میلگرد ایران تولید می‌کند. روی میلگرد همدان علامت اختصاری RAD حک می‌شود. قیمت میلگرد راد همدان هر روز در وبسایت آسرون به روز رسانی می‌شود.

 

7. کارخانه میلگرد سرمد ابرکوه یزد

کارخانه میلگرد سرمد ابرکوه یزد در سال 1391 در کیلومتر 15 جاده ابرکوه-یزد راه‌اندازی شد. این کارخانه یکی از مهم‌ترین تأمین‌کنندگان میلگرد نواحی مرکز کشور است که محصولات خود را از سایز ۸ تا ۳۲ میلی‌متر با گرید A3 به بازار عرضه می‌کند. میلگردهای تولیدی این کارخانه با نام میلگرد ابرکوه در بازار شناخته می‌شوند.

 

میلگرد ابرکوه یزد

 

جالب است بدانید اغلب قیمت میلگرد ابرکوه در بازار نسبت به دیگر رقبا کمتر است. این محصول با علامت اختصاری SAIS CT قابل‌شناسایی خواهد بود.

 

8. کارخانه میلگرد آناهیتا

فولاد آناهیتا گیلان یکی از معروف‌ترین و باکیفیت‌ترین تولیدکنندگان میلگرد در شمال کشور بوده که در سال 1392 در رشت تأسیس شد. انواع میلگردهای ساده و آجدار در سایزها و استانداردهای مختلف در سبد محصولات این کارخانه موجود است.

 

قیمت میلگرد آناهیتا

 

دقت داشته باشید که از مشخصات میلگرد آناهیتا این است که  روی آن با گرید A2 حروف A.G.J.U، گرید A3 حروف A.G.C.T و گرید A4 حروف A.G.S.T حک می‌شود. قیمت میلگرد آناهیتا رشت با توجه به وزن سبک آن نسبت به دیگر تولیدکنندگان میلگرد در کشور قیمتی مناسب داشته و حتی برای مصرف‌کنندگان شمال و شمال غربی کشور مقرون‌به‌صرفه است.

 

9. کارخانه میلگرد شاهین بناب

کارخانه میلگرد شاهین بناب در سال ۱۳۸۳ به‌منظور تولید مقاطع طویل فولادی ازجمله میلگرد در شهر بناب تأسیس شد. ميلگرد آجدار شاهین در گریدهای A2و A3، در سایز ۸ تا ۳۲ میلی‌متر تولید می‌شود. از مشخصات میلگرد شاهین می توان به آرم مشخصه آن که حروف اختصاری BS-CT است، اشاره کرد.

برای مشادهده قیمت میلگرد شاهین بناب می‌نوانید روی لینک کلیک کنید.

 

10. کارخانه میلگرد سیادن ابهر

کارخانه میلگرد سیادن ابهر در سال 1385 با هدف تأمین میلگرد موردنیاز کشور تأسیس شد. کارخانه سیادن ابهر میلگردهای A2 و A3 در سایزهای 8 تا 28 میلی‌متر تولید می‌کند. روی میلگرد ابهر آرم اختصاصی KFA TC حک شده است. در حال حاضر این کارخانه در بازار با نام «عتیق آذر سهند» نیز شناخته می‌شود.

اگر قیمت امروز میلگرد را مشاهده کنید، خواهید دید که قیمت میلگرد ابهر نیز طی یک سال گذشته دو برابر شده است.

 

قیمت میلگرد ابهر

 

11. کارخانه میلگرد بافق یزد

کارخانه میلگرد بافق در سال 1394 در شهر یزد با ظرفیت تولید سالانه 550 هزار تن راه اندازی شد. وزن میلگرد بافق نزدیک به مقدار ماکزیمم جدول اشتال است و مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره 3132 تولید می‌شود. به دلیل همین کیفیت مناسب، قیمت میلگرد بافق هم چندان ارزان نیست.

مشخصات میلگرد بافق یزد این است که به‌صورت آجدار و در گرید A3 در سایز 8 تا 32 میلی‌متر با وزنی نزدیک به مقدار ماکزیمم جدول اشتال مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره 3132 تولید می‌شود. روی میلگرد بافق یزد کلمه "فولاد بافق" یا "BMISCO" حک‌شده است.

 

12. کارخانه میلگرد آریا ذوب

کارخانه میلگرد آریا ذوب در سال 1383 در منطقه صنعتی اشتهارد با ظرفیت تولید 350000 هزار تن با هدف خودکفایی کشور در زمینه محصولات فولادی آغاز به کار کرد. از اصلی ترین مشخصات میلگرد آریا ذوب این است که در گریدهای A2 با سایز 10 و گرید A3 در سایزهای 8 تا 20 تولید می‌شود که مطابق با استاندارد ملی ایران به شماره 3132 است. محصولات این کارخانه در حال حاضر چهل درصد از سهم بازار میلگرد را در اختیار دارند.

 

قیمت میلگرد آریا ذوب

 

13. کارخانه میلگرد آذر امین

کارخانه صنایع آذر فولاد امین در سال 1390 در منطقه تیکمه داش استان آذربایجان شرقی با ظرفیت 300.000 تن در سال راه‌اندازی شده است. میلگرد آذر امین در گریدهای A2 و A3 و در سایزهای 8 تا 32 میلی‌متر تولید می‌شود. مشخصات کامل میلگرد آذر امین مطالعه کنید.

 

قیمت روز میلگرد آذرامین

 

14. کارخانه میلگرد شاهرود

کارخانه فولاد شاهرود در سال 1380 در استان سمنان با ظرفیت تولید سالانه 200 هزار تن میلگرد راه‌اندازی شد. میلگرد شاهرود با گرید A3 در سایزهای 10 تا 28 میلی‌متر با طول 12 متر در بندیل‌های 2 تا 5 تنی بسته‌بندی و در بازار عرضه می‌شود. با توجه به نزدیکی وزن میلگرد شاهرود به مقادیر جدول اشتال می‌توان گفت این محصول کیفیت خوبی دارد. به دلیل همین کیفیت، قیمت میلگرد شاهرود منطقی است. دقت داشته باشید که علامت SHS روی میلگرد شاهرود حک شده باشد.

 

15. فولاد ارگ تبریز

این کارخانه نخستین میلگردهای خود را در سال 1391 وارد بازار نمود. میلگرد فولاد ارگ تبریز در بازار با نام میلگرد تبریز شناخته شده و تنها در گرید A3 تولید می‌شود. از مزایای میلگرد ارگ تبریز می‌توان به کیفیت صادراتی و مناسب بودن آن برای سازه‌های بتنی، اشاره نمود. همچنین بروزترین قیمت میلگرد تبریز را می‌توانید مشاهده کنید.

 

16. فولاد امیرکبیر خزر

فولاد امیرکبیر خزر در سال 1383 در شهرک صنعتی رشت تاسیس شده و سالانه 750.000 تن میلگرد آجدار تولید می کند. میلگرد امیرکبیر خزر در تمامی گریدهای A2 تا A4 تولید می شود. همچنین برای اطلاعات بیشتر مقاله مشخصات و جدول وزن میلگرد امیرکبیر را مطالعه کنید.

 

قیمت روز میلگرد امیرکبیر

 

17.کارخانه تولید میلگرد دزفول روهینا

مجتمع فولاد روهینا جنوب در سال ۱۳۸۹ در نزدیکی شهر دزفول مورد بهره‌برداری قرار گرفت. این کارخانه از دو فاز به نام‌های «ریبار» و «میدا» تشکیل شده که هردو انواع مختلف میلگرد را تولید می‌کنند.

اگر بخواهیم از مشخصات میلگرد دزفول بگوییم، می‌توان گفت در گریدهای A3 و A4 به‌صورت شاخه‌ای در سایزهای 8 تا 32 با طول 12 متر تولید شده و علامت اختصاری ROUHINA روی آن‌ها حک می‌شود.

 

18. کارخانه میلگرد البرز ایرانیان (فایکو)

کارخانه البرز ایرانیان یا فایکو از تولیدکنندگان میلگرد است که در شهر ساری واقع شده است. این میلگرد به‌صورت آجدار A3 از سایز 8 تا 32 میلی‌متر تولید می‌شود برای اطلاعات بیشتر می‌توانید مقاله جدول وزن میلگرد فایکو را مطالعه کنید.

 

کارخانه میلگرد فایکو

 

19. کارخانه کاوه تیکمه داش تبریز

کارخانه تیکمه داش تبریز از جوان‌ترین کارخانه‌های تولیدکننده میلگرد آجدار در کشورمان است که در سال 1391 نخستین محصولات خود را روانه بازار نمود. میلگرد تیکمه داش در حال حاضر به صورت ساده و آجدار و در تمامی گریدهای A1، A2، A3 و A4 و در سایزهای 8 تا 24 میلی‌متری تولید می‌شود.

آیا مهم ترین مشخصات میلگرد تیکمه داش را می‌دانید؟

 

20. کارخانه میلگرد پرشین فولاد

کارخانه پرشین فولاد در سال 1365 در تاکستان تأسیس و در سال 1385 با ظرفیت تولید سالیانه 500 هزار تن میلگرد مورد بهره‌برداری قرار گرفت. در حال حاضر میلگرد پرشین فولاد در گرید A3 بر اساس استاندارد ملی ایران به شماره 3132 در سایزهای 8 تا 32 با طول 12 متر تولید می‌شود. همچنین برای دیدن جدول وزن این میلگرد به مقاله مشخصات میلگرد پرشین مراجعه کنید.

 

21. کارخانه جهان فولاد سیرجان

کارخانه جهان فولاد سیرجان، همانطور که از نامش پیداست، در شهر سیرجان در سال 1388 تاسیس شد. قیمت خوب و کیفیت مناسب محصولات این کارخانه، مخصوصاً میلگرد، سبب شد تا صف‌های عظیم و طولانی را از آن خود کند. جهان فولاد سیرجان اعلام کرد که به زودی شاهد صادرات محصولات این کارخانه ابتدا به افغانستان و سپس به دیگر کشورها خواهیم بود. برای اطلاع از وزن میلگرد جهان فولاد سیرجان و همچنین دیگر مشخصات محصولات این کارخانه میتوانید به مقاله "چرا میلگرد جهان فولاد سیرجان را انتخاب کنیم؟" مراجعه کنید.

 

قیمت میلگرد به ابعاد شاخه، وزن، گرید، قیمت جهانی فولاد و میزان عرضه و تقاضا وابسته است. نام کارخانه تولیدکننده میلگرد هم از عوامل مهم قیمت‌گذاری این محصول به شمار می‌رود؛ بنابراین لازم است قبل از سفارش و خرید میلگرد اطلاعات کافی در مورد کارخانه‌های تولیدکننده میلگرد در ایران داشته باشید.

 

تولیدکنندگان میلگرد - 6:02 دقیقه
ندا حیدری
- نویسنده
سوالات متداول

پاسخ :

کارخانه میانه تبریز توانایی تولید انواع میلگرد در سایزهای 8 تا 32 میلی‌متر را دارد. 

پاسخ :

میلگرد بناب در گریدهای A2 و A3 و سایزهای 8 تا 32 میلی‌متری تولید می شود. اصالت میلگرد ظفر بناب را با علامت ZN.CT می‌توان تشخیص داد. 

پاسخ :

میلگرد ذوب آهن اصفهان در گریدهای A3 و A4 و در سایزهای 8 تا 32 میلی متری وارد بازار می‌شود. 

نظرات
عبدالله صابری
سه شنبه 26 مرداد 1400
میلگرد آذامین همون تیکمه داشه؟
مدیر سایت
سه شنبه 26 مرداد 1400
خیر. میلگرد کارخانه کاوه تیکمه داش بیشتر با نام میلگرد تیکمه داش معروفه.
نریمان محسنی
پنجشنبه 10 تیر 1400
کارخانه تیکمه داش با آذرامین تیکمه داش یکیه؟
مدیر سایت
پنجشنبه 10 تیر 1400
خیر. این دو کارخونه رو به علت قرار گرفتن در یک منطقه، با هم دیگه اشتباه نگیرید. نام کارخانه تیکمه داش در اصل کاوه تیکمه داش هستش. و نام کارخانه آدرامین، آذر فولاد امین هستش.
کوروش نریمانی
پنجشنبه 2 اردیبهشت 1400
میلگرد کویر کاشان رو توصیه می کنید؟
مدیر سایت
پنجشنبه 2 اردیبهشت 1400
بله، کارخانه کویر کاشان هم میلگردهای با کیفیتی تولید می کنه. 
ارسال نظر جدید