دسترسی سریع
تحلیل ماهانه بازار آهن و فولاد

تحلیل ماهانه بازار آهن و فولاد

تحلیل ماهانه بازار آهن و فولاد

 

در وضعیت اقتصادی فعلی، احتمالاً برای شما هم پیش آمده که پیش از خرید هر محصولی، ابتدا وضعیت بازار و نوسانات قیمت‌ها را بررسی کنید. از آنجایی که قیمت مقاطع فولادی یکی از پر نوسان‌ترین‌ها است، بررسی دائمی وضعیت بازار آن‌ها از ضروریات است. در وب‌سایت آسرون می‌توانید علاوه بر مشاهده قیمت روز انواع محصولات فولادی، تحلیل ماهانه بازار آهن را نیز مطالعه کنید.

در این تحلیل‌ها به بررسی نوسانات قیمت ارز و مقاطع فولادی و عوامل مؤثر بر قیمت این محصولات مثل قیمت آهن، پرداخته شده است. 

 

  

 

 

مطالعه تحلیل بازار آهن و راهنمای جامع خرید آهن و فولاد به شما کمک می‌کند تا پیش از صرف هزینه و پذیرش ریسک‌های بزرگ، زمان مناسبی را برای خرید مقطع فولادی موردنظر خود انتخاب کنید.

 

وضعیت بازار آهن در بهمن 99

 

وضعیت بازار آهن و فولاد در بهمن‌ماه 99 چگونه بود؟

بهمن 99 با تغییرات سیاسی در آمریکا و امید به بازگشت این کشور به برجام، آغاز شد. این تغییرات و امیدها اثر مثبتی بر بازار ارز و آهن و فولاد داشت و منجر به کاهش قیمت‌ها شد؛ اما در اواسط ماه با افزایش کشمکش‌ها بر سر برجام و نوسان قیمت ارز، قیمت‌های بازار آهن و فولاد نیز دچار نوسان شدند.

 

وضعیت بازار آهن و فولاد با فرارسیدن بهمن‌ماه چگونه بود؟

در این هفته قیمت دلار آزاد در کانال 23،000 تومان باقی ماند. تحلیل وضعیت بازار آهن و فولاد در 27 دی تا 2 بهمن نشان می‌دهد که قیمت اکثر مقاطع فولادی مثل تیرآهن، میلگرد و نبشی در این هفته تقریباً ثابت باقی ماند؛ اما قیمت قوطی پروفیل با کاهش 1،200 توامنی مواجه شد و از 21،000 به 19،800 تومان رسید.

 

وضعیت بازار آهن و فولاد در هفته دوم بهمن

در هفته دوم بهمن نرخ دلار آزاد علی‌رغم نوسان نسبی، در کانال 23،000 تومان باقی ماند. بر اساس گزارش وضعیت بازار آهن و فولاد در 4 تا 9 بهمن، قیمت میلگرد و نبشی ثابت باقی ماند؛ اما قیمت تیرآهن و قوطی پروفیل با کاهش نسبی همراه بود.

 

وضعیت بازار آهن و فولاد در 11 تا 16 بهمن

در این هفته نیز ثبات قیمت ارز و مقاطع فولادی ادامه یافت؛ گرچه تحلیل وضعیت بازار آهن و فولاد در 11 تا 16 بهمن، نشان‌دهنده اندکی نوسان در قیمت‌ها است.

 

وضعیت بازار آهن و فولاد در 18 تا 23 بهمن

در این هفته علی‌رغم افزایش قیمت دلار به دلیل تنش‌های سیاسی، قیمت مقاطع فولادی افزایش چندانی نداشت. گزارش وضعیت بازار آهن و فولاد در 18 تا 23 بهمن، نشان‌دهنده نوسان در قیمت مقاطع فولادی است.

 

وضعیت بازار آهن و فولاد در هفته پایانی بهمن‌ماه چگونه بود؟

در هفته پایانی بهمن‌ماه، علی‌رغم ثبات نسبی قیمت دلار آزاد، نوسانات دلار نیمایی موجب نوسان در قیمت اکثر مقاطع فولادی شد. با این حال اگر نگاهی به تحلیل وضعیت بازار آهن و فولاد در 25 تا 30 بهمن بیندازید، متوجه خواهید شد که قیمت مقاطع فولادی در این هفته افزایش چندانی نداشته است.

 

وضعیت بازار آهن در اسفند 99

 

اسفند 99 در بازار آهن و فولاد چه گذشت؟

نزدیک شدن به شب عید و تصمیمات اتخاذ شده در بورس کالا، عوامل مؤثر بر قیمت مقاطع فولادی در این ماه هستند. بلاتکلیفی و به انتظار نشستن برای مشاهده تغییرات اقتصادی در سال جدید از یک سمت و رفع وابستگی قیمت مقاطع فولادی به نرخ ارز و قیمت جهانی فولاد، منجر به ثبات نسبی در بازار آهن و فولاد شد.

 

وضعیت بازار آهن و فولاد در هفته اول اسفندماه

در این هفته، قیمت دلار علی‌رغم مقداری نوسان، در کانال 25،000 تومان باقی ماند. بر اساس گزارش وضعیت بازار آهن و فولاد در هفته اول اسفند، تصمیمات اتخاذ شده در بورس کالا و رفع وابستگی قیمت مقاطع فولادی به نرخ دلار و قیمت جهانی فولاد، موجب شد که قیمت مقاطع فولادی تغییرات چندانی نداشته باشد.

 

هفته دوم اسفند برای بازار آهن و فولاد چگونه بود؟

در هفته دوم اسفند، قیمت تمامی مقاطع فولادی با شیبی ملایم، به سمت کاهش رفت. بیشترین کاهش قیمت مربوط به قوطی پروفیل بود که از 21،700 تومان در اوایل هفته، به 21،000 تومان در پایان هفته رسید. با مطالعه تحلیل وضعیت بازار آهن و فولاد در 9 تا 14 اسفند، می‌توانید تغییرات قیمت مقاطع فولادی را مشاهده کنید.

 

بازار آهن و فولاد در هفته سوم اسفند چه وضعیتی داشت؟

در هفته سوم اسفند، قیمت اکثر مقاطع فولادی تقریباً ثابت باقی ماند. برخی از مقاطع نیز روند کاهشی هفته گذشته خود را ادامه دادند. گزارش وضعیت بازار آهن در هفته سوم اسفند نشان می‌دهد که بیشترین کاهش قیمت نسبت به هفته دوم اسفند، متعلق به نبشی بوده است.

 

تحلیل بازار آهن آسرون هر هفته به‌روزرسانی می‌شود و مطالعه تحلیل ماهانه بازار آهن به شما کمک می‌کند تا دید کلی‌تری نسبت به وضعیت این بازار داشته باشید.

 

مسعود تاجیک
- نویسنده
ارسال نظر جدید